ניוזלטר - ינואר 2016 - על הזנה, קורס חדש וקבוצת תרגול


בכדי לקבל את המייל ישירות אליכם, מוזמנים להכנס אל האתר - בעמוד הראשי למטה יש אפשרות להצטרף.

בַּלַּיְלָה הַהוּא כַּאֲשֶׁר יָשַׁבְתִּי לְבַדִּי בֶּחָצֵר הַדּוֹמֶמֶת וְהִתְבּוֹנַנְתִּי אֶל הַכּוֹכָבִים - הֶחְלַטְתִּי בְּלִבִּי, כִּמְעַט נָדַרְתִּי נֶדֶר - לְהַקְדִּישׁ עֶרֶב-עֶרֶב רֶגַע אֶחָד, רֶגַע קָט וְיָחִיד לַיֹּפִי הַזֶּה הַזּוֹרֵחַ.

נִדְמֶה שֶׁאֵין לְךָ דָּבָר קַל מִזֶּה, פָּשׁוּט מִזֶּה, בְּכָל זֹאת לֹא קִּיַּמְתִי אֶת שְׁבוּעָתִי לִי.

(מתוך "בלילה ההוא", זלדה)

שלום לכולם,

הנה, החורף הבליח עכשיו. זהו זמן שבו אנחנו צריכים יותר הזנה בדרך כלל. בין אם זו הזנה פיזית או נפשית. אני מזמינה אתכם לראות מה מזין אתכם, מה תורם לכם, ולבחור בו.

כאן כתבתי על הזנה, מוזמנים לקרוא.

מיינדפולנס, או מדיטציית תשומת לב, היא בעצם דבר די פשוט. זו מיומנות שיש לכולנו. בכולנו קיימת האפשרות לשים לב למתרחש כרגע. לכולנו יש את האפשרות להיות עם מה שמתרחש ולקבל אותו באופן מלא. משום מה אנחנו לרב בוחרים אחרת. החיים הם זרם שלוקח אותנו איתו ולפעמים יש צורך בקבוצה או מסגרת כדי לטפח איכות שאת נוכחותה אנחנו רוצים להגדיל בחיים.

בקורס הכרות עם מדיטציית תשומת לב, אנחנו בונים את הקשב באופן הדרגתי. לצד תשומת הלב שנבנית, אנחנו גם שמים לב לגישה שלנו. איך אנחנו שמים לב, ומזכירים לעצמנו שוב ושוב למצוא בנו ידידותיות וסקרנות.

בעוד כשבועיים, ב 18.1.2016, יפתח קורס למתחילים ביד מרדכי. ימי שני בערב. אשמח לראותכם או את מכריכם להם זה יכול להיות מתאים.

בנוסף לכך, אני שמחה להזמין את הנשים שבינינו לקבוצת תרגול מיינדפולנס-ויפאסאנה שהתאספה. נפגש לתרגל ביחד בימי חמישי בשעה 20:30, בקיבוץ כפר מנחם, אחת לשבועיים. זו הזדמנות לטפח את איכות ההתבוננות וההקשבה בחיינו ולהעמיק בתרגול ביחד.

מוזמנות להצטרף אלינו.

אני שמחה להציע את עצמי למפגשים אישיים לתרגול מדיטציה ו.או תרגול יוגה. יכול להיות שזה מתאים עבורכם, או עבור אחרים המעוניינים בכך.

ולסיום...

יש הרבה שירים שמביאים לידי ביטוי את הלך הרוח אליו אנחנו מכוונים בזמן התרגול. הלך רוח של חופש, פתיחות, קבלה, אהבה ועוד הרבה שמות ואיכויות אחרות. החלטתי הפעם להוסיף שיר כזה, כצידה לדרך, ולפעמים, כיף לראות שהתרגול נמצא גם בדברים יומיומיים שלפעמים מושמעים ברדיו, ועוזרים לנו להזכר.

בחרתי בשיר של אלאניס מוריסט, זה קישור לשיר: https://www.youtube.com/watch?v=44TRkB9dxvE


והנה גם כמה מילים בנושא:

אחד הדברים שאנחנו מגלים תוך ההתמדה בתרגול, הוא שאנחנו יכולים להיות בטוב כשמתרחשים מאורעות שנדמה לנו שאנחנו לא יכולים להתמודד איתם, או ש"אומרים" עלינו דברים. מה שחשוב לנו מתחדד. האפשרות פשוט להיות ולהיות חלק מהחיים. ואז, גם אם אנחנו לא מתאימים לתבניות שחשבנו שאנחנו צריכים להתאים להן, או אולי לא עונים על הציפיות (שלנו מעצמנו או של אחרים מאיתנו), אנחנו יודעים שהכל בסדר.

אנחנו יכולים לגלות שהכל בסדר גם אם אנחנו נחים ולא "מתקדמים" לשום מקום, מגלים שאנחנו יכולים להיות בטוב גם בזמן של חולי או בלבול, מגלים שכל מגוון הרגשות הוא בסדר גמור.

ואז אנחנו מגלים את החופש. התנועה מגיעה מתוך טוּב ורצון להיטיב ופחות מתוך פחד שמא.

אשמח אם תעבירו את המייל אל אחרים ואחרות שיכולים לקבל תועלת ממנו.

אני מאחלת לכולנו ימים נעימים ומזינים,

מעיין.

052-3740571